Sforzaki

Forum sojuszu SFORA uni 15


#1 2008-06-16 21:31:01

Tommy

Moderator

Zarejestrowany: 2008-03-01
Posty: 113
Punktów :   

Sojusz dla noobkow

Czy jesteś za tym abyśmy z Shinu spróbowali reaktywowa sojusz dla nowych graczy?

Czekam na wyniki sondy

Jutro jak wroce z pracy to napisze wiecej cos Bo teraz na nocke spadam

Mam kilka pomyslow ale wiadomo, nie chce odchodzic z sojka bez waszej zgody.

Pamietajcie ze z Paula sie nie przydamy do niczego w wojnie, a moze uda nam sie zmienic uni 15

EDIT:///

Cos powalilem wiec prosze w jednym i drugim wypadku dac jedna i ta sama odpowiedz

Ostatnio edytowany przez Tommy (2008-06-16 21:31:49)

Offline

 

#2 2008-06-16 21:57:41

Salival

Sforzak

Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 303
Punktów :   

Re: Sojusz dla noobkow

Jestem ZA.  Tommy, nie ma co odchodzic...  Masz racje, ze malo sie tu ostatnio dzieje, marazm jakis nas ogarnal, ale nie ma co rezygnowac.  Zalozcie taka akademie, czy co tam planujecie, a ja postaram sie - w miare mozliwosci - pomoc w nianczeniu noobkow.


My top weekly artists:
http://imagegen.last.fm/RecordArmMonochrome/artists/Salivall.gif

Offline

 

#3 2008-06-16 22:48:23

Seweryn222

Sforzak

Zarejestrowany: 2008-02-06
Posty: 121
Punktów :   

Re: Sojusz dla noobkow

powiem tak ja jestem na nie a czemu? to jest tylko marnowanie surowcy. Wiem bo takie cos mialem na uni31 i powiem jedno bardzo i to bardzo duzo surowcy wydalem na nowych graczy i potem jak dojda do top 500 to juz z wami nie beda sie liczyc. beda was zlomowac potem wysywac i cwaniakowac.
Ciezko jest znaleźć ktora dba o konto.
Tak samo jest z flotami i kontami
dostajesz od kolegi konto z flota
to nie przywiazujesz do tego wiekszej wagi bo to nie ty ja budowales zawsze wieksza wartosc ma to konto gdzie samemu dochodzi sie do punktu gdzie mozna zlomowac itp. Wiem ze osoby ktore same wybuduja np 300 ow beda lepiej sie bronic niz osoby co dostana surowce na te 300 ow.
pozdrawiam
ja jestem stanowczo na nie
szkoda czasu i nerwow


wracam do formy

Offline

 

#4 2008-06-16 23:21:17

OSIRIS

Sforzak

Zarejestrowany: 2008-02-22
Posty: 250
Punktów :   

Re: Sojusz dla noobkow

W sumie wypowiedziałem sie w sojuszu, ale dla utrwalenia tej lotnej mysli powrócilem tutaj.

Tak jak zakonczylem, Twój czas - Twoja decyzja. Ale mówie Ci wszem i wobec, że ten numer nie przejdzie na uni. Zawsze sie znajdzie pajac, co zniszczy, wyfarmi i zdemoluje prace tego kolesia, którego bedziesz mial pod ochrona, a co za tym idzie Ciebie i Twoja surke. Będziesz slal surke jakims dzieciakom, którzy dojdą moze do top500 i powiedza: "koniec i tak nie mam szans na wybicie sie na tym uni, poczekam na nowe". Nikt nie chce być średniakiem, a zaczynając grę 3 lata po założeniu uni, raczej nic nie zwojujesz. Nauczysz ich grac, a oni spierdolą na nowe uni z bagazem Twoich doświadczen. Takie jest zycie, którym rządzi popęd.

Juz tak pod koniec pytanie. Co da wieksza liczba ludzi na uni? Zbierzesz ich 500? Spójrz, ze w top1500 sa kolesie, ktorzy maja zaledwie 4.000 ptk, z czego aktywnie grajacych na uni jest ogolem moze 600-700 osób. Ja nie odczuje żadnej różnicy w jakosci mojej gry.

Poza tym odejscie od sojuszu w czasie wojny, źle swiadczyłoby o nas - pozbywamy sie słabego ogniwa w oczach innych graczy...nie widze w tym sensu. Zostajecie i tyle

Ale jak mówie, Wasza decyzja - nic na siłe.

Ostatnio edytowany przez OSIRIS (2008-06-16 23:22:58)


http://img176.imageshack.us/img176/615/bko8vw7.jpg

Offline

 

#5 2008-06-17 12:02:42

Seweryn222

Sforzak

Zarejestrowany: 2008-02-06
Posty: 121
Punktów :   

Re: Sojusz dla noobkow

no wreszcie sie zgadzamy. Ja jeszcze dopowiem.
Popatrz na forum ogame w dziale wymienie konto zamienie
nooby ktore zakladaja konta na nowym uni np na 60 i nastepnego dnia juz widac ich konta na wymianie heh i licza na lepsze topki wiec i ci gracze co sa w top 1400 zrobia konto do top 500 i beda wymieniac sie kontami
i co ci ztego przyjdzie?
ze wydales wszystko na marne ;p
2 sprawa
kazda flota w wojnie sie przyda:P Lord wie o co biega bo z UF pokazal klase:D chociaz krzyczal ze floty nie ma to moony sciagal
a wojna z Comsaid bedzie do 10k% wiec bedzie duzo czasu zeby cos ustrzelic


wracam do formy

Offline

 

#6 2008-06-17 18:46:41

lordbyrad

Administrator

status 5292094
8303018
Call me!
Skąd: Lublin
Zarejestrowany: 2008-02-06
Posty: 413
Punktów :   

Re: Sojusz dla noobkow

Ja żadnego moonika nie ściągnąłem - jedynie wspierałem w tych działaniach pawkowa (i temu się przynajmniej farciło ). Ale w tej wojnie myślę, że głównym atutem z mojej strony będzie paliwo po minimalu.
Wracając do tematu - osobiście traktowałbym to "niańczenie" raczej jako dawanie rad na podstawie własnych doświadczeń, a nie finansowanie cudzych poczynań. Jeżeli lecę z noobkiem w ACSie i ten dobrze się spisze, to nie ma sprawy - może dostać więcej, niż by wynikało z wielkości flot, ale bezpośredniemu finansowaniu mówię otwarcie i zsecydowanie: NIE. Tak jak pisał Osiris - trzeba ciężko samemu zapracować na coś, o co się później dba; darowiznę raczej się traktuje na zasadzie "Szybko przyszło, szybko poszło". Między innymi dlatego od ponad trzech lat gram na jednym koncie i mimo kilku propozycji zamiany na inne konta (na różnych UNI) stanowczo mówię NIE i jeśli kiedyś oddam konto, to będzie znaczyło, że nie mam już do czego wracać.

Offline

 

#7 2008-06-17 18:51:41

OSIRIS

Sforzak

Zarejestrowany: 2008-02-22
Posty: 250
Punktów :   

Re: Sojusz dla noobkow

Tu nawet chodzi o ten czas poświecony komuś nieznajomemu, jak napisałem wyżej - Nauczysz ich grac, a oni spierdolą na nowe uni z bagażem Twoich doświadczeń.

Jeszcze dodam taka swoja myśl.

Otóż nikogo w Ogame grać nie nauczysz, jezeli nie dojdzie do tego sam. Mozesz mu podać teorie, ale wyczucia jeśli nie załapie to nawet na falange nie bedzie umiał nikogo dorwać. Moge Ci podać przykład z podwórka, znam i Wy go znacie, pana który mi zjebal kiedys pieknego tytanowego ACS w którym miał i on uczestniczyć, wyslal tak flote, że opoźnił atak, że wchodził po reckach. Mysle ze z tym dniem nauczył sie juz wiele. I jest teraz zajebistym graczem, bo doszedł do wszystkiego sam - tylko metodą prób i błędów, coś można osiągnąć. Nadal sie ze mną kontaktuje i ja z nim, jak coś wykonać, każdy ma inny sposób, kazdy kombinuje inaczej, wymysla podstep wedlug swojego doświadczenia i jak mu wygodniej. Tak samo obserwacji wroga nie nauczysz nikogo. A to jest najwazniejsze w grze, chyba ze chce być ekonomem, to tak szczerze (nie obrazajac nikogo) poza umiejetnoscią robienia FS i zrzuty, nie musi umiec nic wiecej.

Na koniec, ostatni edit: Jakbys miał jeszcze jakies wątpliwości, to mam kilka argumentów przeciw, ale nie chce ich wytaczać w 2 postach

Ostatnio edytowany przez OSIRIS (2008-06-17 19:35:49)


http://img176.imageshack.us/img176/615/bko8vw7.jpg

Offline

 

#8 2008-06-17 21:42:26

Tommy

Moderator

Zarejestrowany: 2008-03-01
Posty: 113
Punktów :   

Re: Sojusz dla noobkow

A no racja Nie zauwazylem ze top 1500 ma dokladnie 2.576 pkt

Chcialbym pomoc podciagnac ludzi do top 1000 tak zeby mieli conajmniej te 100k pkt ale to musialbym zwerbowac ponad 500 osob..

Nie no dobra jeszcze sie zastanowie Moze cos w wojnie zdzialam

Offline

 

#9 2008-06-17 22:37:51

OSIRIS

Sforzak

Zarejestrowany: 2008-02-22
Posty: 250
Punktów :   

Re: Sojusz dla noobkow

Lepiej sie skupić na podciąganiu "dołu" sojuszu, taką mała politykę socjalna wprowadzić, gdzie liczy sie nie tyko wolność lecz także i równość


http://img176.imageshack.us/img176/615/bko8vw7.jpg

Offline

 

#10 2008-06-23 01:40:58

Tommy

Moderator

Zarejestrowany: 2008-03-01
Posty: 113
Punktów :   

Re: Sojusz dla noobkow

taa..

ja bym mojej Pauli dawno pomogl ale nie moge

Offline

 

#11 2008-06-29 23:03:42

Salival

Sforzak

Zarejestrowany: 2008-02-28
Posty: 303
Punktów :   

Re: Sojusz dla noobkow

Tommy, to jak z ta akademia?  Ruszamy?


My top weekly artists:
http://imagegen.last.fm/RecordArmMonochrome/artists/Salivall.gif

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.polandspeedteam.pun.pl www.cupfifa.pun.pl www.media-research.pun.pl www.is2010.pun.pl www.drugabee.pun.pl